Praca w Mc Donald dla młodocianych w wakacje lub ferie.

Często w wakacje młodzi szukają pracy aby dorobić sobie do nowych butów, ciuchów jakiejś gry lub po prostu żeby gdzieś wyjechać. Z ciekawą inicjatywą wychodzi Mc Donald. Jeżeli masz więcej niż 16 lat a jednocześnie nie jesteś jeszcze pełnoletni to w trakcie wakacji lub też ferii zimowych możesz podjąć u nich pracę.
Do twoich obowiązków zaliczać sie będzie wszystko związane z serwisem. Czyli obsługa kasy, przyjmowanie i wydawanie zamówień. Będziemy musieli nauczyć się przegotowywać napoje zimne gorące, nauczymy się robić desery lodowe jak i same lody. Oraz będziemy odpowiedzialni za utrzymanie czystość restauracji na obszarze serwisu jak i restauracji. Również jeśli restauracja posiada teren zewnętrzny będziemy zobowiązani do podlewania terenów zielonych czy też utrzymanie w czystość tego terenu. Co do pracy w samej restauracji będziemy również pomagać w różnych imprezach organizowanych w Mc Donald, czyli przykładowo urodziny dziecka. Będziemy wtedy odpowiedzialni za prowadzenie zabaw, konkursów czy też gier dla dzieci.
Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, i eurobase.pl formę zatrudnienia to obowiązuje nas ten sam system jak w przypadku normalnego pracownika z jedną drobną różnicą. Znaczy to tyle że wynagrodzenie jest zależne od obowiązującej stawki godzinowej. Pracujemy 7 godzin dziennie między 7:00 a 21:00, nie więcej niż 35h tygodniowo. Podczas pracy w lokalu najpierw dostajemy umowę na okres próbny, i gdy tylko uda nam się sprostać wymaganiom oraz dobrze odnajdziemy się w pracy dostaniemy umowę na czas nieokreślony. Zasadniczą różnicą jest to że w pracy wykonujemy tylko prace lekkie, oraz te które w nie zagrażają w jakiś sposób naszemu zdrowiu.
Jesteś zainteresowany/a ofertą? W takim razie zgłoś się do programu, oferty pracy pojawią się około miesiąca przed wakacjami czy też feriami. Gdy znajdziemy restaurację w której chcemy pracować możemy poprzez aplikację internetową lub kontakt telefoniczny skontaktować się i umów się na rozmowę kwalifikacyjną w wybranej restauracji, wcześniej też należy zaznaczyć to że chciałbyś pracować w ramach programu dla młodocianych. Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba przynieść podanie które możesz znaleźć na stronie internetowej Mc Donald oraz dokument potwierdzający że jesteś uczniem danej szkoły ponadgimnazjalnej. Decyzję o tym czy jesteś zatrudniony otrzymasz niezwłocznie po rozmowie kwalifikacyjnej. Gdy zostaniesz zatrudniony otrzymasz od restauracji Skierowanie na badania wstępne i wniosek o wydanie orzeczenia dokumentującego wynik badań do celów sanitarno-epidemiologicznych. Z tym należy się kierować do lekarza medycyny pracy do którego adres otrzymasz wraz z ze skierowaniem.
Tutaj należy zaznaczyć że na wyniki niektórych badań czeka się od 1 do nawet 3 tygodni dlatego Mc Donald oferty pracy dla młodocianych udostępnia na stronie około miesiąca wcześniej.

Moim zdaniem praca w Mc Donald jest idealna dla młodocianych na wakacje. Zdobyte doświadczenie na pewno kiedyś nam się przyda, a dodatkowo za zarobione pieniądze możemy spełnić jakieś drobne materialne marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *