Jak zarabiać na reklamach?

Zarabianie na reklamach jest jedną z najprostszych form zasilenia naszego budżetu – nie wymaga sporej wiedzy w dziedzinie informatyki i usług internetowych, a daje spore możliwości zarobkowe. By jednak zacząć należy wybudować solidne fundamenty by nasz interes mógł działać płynnie. Reklamy dostarczają nam pieniędzy w konkretny sposób – chodzi o to, by nakłonić jak największą liczbę odbiorców do jej wyświetlenia.

Zależnie od prowadzonej przez nas działalności – czy jest to strona tematyczna, blog czy też działalność twórcza, mamy różne warianty pracy za pomocą reklam. Przede wszystkim musimy wybadać target, by określić, w jakim stopniu możemy ingerować w przeglądanie danych przez naszych odbiorców. Są na to trzy podstawowe sposoby.

Pierwszy z nich jest najbardziej inwazyjny – chodzi o strony finansowia.pl przechodnie, które wymagają odczekania określonego czasu by wyświetlić pożądaną treść. Jest on najbardziej dochodowy, jednak ma też swoje złe strony. Przede wszystkim, powinien być skierowany do ludzi, którzy są świadomi, że w ten sposób pozwalają Ci na osiągnięcie dochodu umożliwiającego udostępnianie im treści. Takie reklamy skierowane są do osób cierpliwych. W przeciwnym wypadku potrzebujemy bardzo interesujących danych. Dodatkowym problemem mogą być programy blokujące reklamy w przeglądarkach internetowych – zablokowana strona pozwoli przejść użytkownikowi dalej po upływie określonego czasu, jednak reklama nie zostanie wyświetlona, a co za tym idzie, my nie zarobimy.

Drugi sposób to ramki, które wyświetlają reklamy wokół umieszczanej treści. Jest to średnio inwazyjna opcja o zrównoważonym poziomie dochodu. Zdecydowanie najpewniejszy sposób zarobku – skierowany do mieszanej grupy ludzi o zróżnicowanym poziomie cierpliwości do wyskakujących okien, banerów, nie wymagający oczekiwania na treść.

Trzecim sposobem, przeznaczonym na strony internetowe i blogi jest baner. Umieszczony w odpowiednim miejscu jest mało inwazyjny – a to duży plus. Strony oferujące zarobek za pomocą reklam internetowych często oferują własne fragmenty kodów, które pozwolą na wstawienie okien różnej wielkości na naszą stronę. Uwaga – nagromadzenie sporej ilości reklam może powodować zniechęcenie u nowych użytkowników naszej strony z powodu niechlujnego wyglądu.

Mając podstawowe informacje o dostępnych funkcjach strony, którą wybierzemy do współpracy przy zarobku za pomocą reklam i znajomy target potrzebujemy tylko stałej ilości napływających wejść. Pozostaje to kwestią naszego zaangażowania w pracę w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *